رفع شلی، جوانسازی و آبرسانی عمیق پوست با مزوژل پروفایلو

به طور طبیعی سطح کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید پوست از سن 30 سالگی کاهش می‌یابد و در نتیجه علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک ظاهر شده و رفته رفته با افزایش سن پوست قوام خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود. برای رفع این مشکلات روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای مراقبت و تقویت پوست انجام داد تا درخشندگی و جوانی خود را به دست آورد.

در کلینیک دکتر پرستو مهدویه ما مجموعه‌ای از درمان‌های غیرتهاجمی جوانسازی پوست را به دقت انتخاب کرده‌ایم و با استفاده از جدیدترین فناوری‌های غیرتهاجمی و بهترین و معتبرترین محصولات جوانسازی ارائه می‌دهیم. یکی از این روش‌ها تزریق مزوژل پروفایلو است که برای آبرسانی عمیق پوست و تحریک تولید کلاژن و الاستین به طور طبیعی طراحی شده است. مزوژل پروفایلو یک رویکرد نوآورانه برای مبارزه با پیری و شلی پوست است.

مطمئن نیستید که چه روشی برای شما می‌تواند بهتر باشد با ما تماس بگیرید، ما آماده پاسخگویی هستیم تا نگرانی‌های شما به بهترین وجه برطرف گردد.

مزوژل پروفایلو چیست

مزوژل پروفایلو چیست

مزوژل پروفایلو که به عنوان “مرطوب کننده و آبرسان تزریقی” شناخته می‌شود، یک درمان انقلابی جدید و غیر تهاجمی برای اصلاح شل شدن پوست، رفع چین و چروک، بهبود رنگ بافت و آبرسانی پوست است.

مزوژل پروفایلو از ترکیبی از دو نوع مختلف اسید هیالورونیک (با وزن مولکولی کم و بالا) ساخته شده که برای بازسازی لایه‌های پوست، از داخل عمل می‌کند و مدت بیشتری نسبت به سایر تزریق‌های زیبایی در محل باقی می‌ماند.

این ماده تزریقی 100٪ از اسید هیالورونیک ساخته شده و یکی از بالاترین غلظت اسید هیالورونیک (HA) موجود در بازار است و هیچ گونه ماده شیمیایی ندارد، بنابراین عوارض خطرناک مرتبط با آن صفر است.

مزوژل پروفایلو ساخت شرکت IBSA ایتالیا یکی از شرکت‌های دارویی پیشرو در تولید اسید هیالورونیک و یکی از معدود شرکت‌هایی است که محصولات پوستی خود را از مواد اولیه تا محصول نهایی تولید می‌کند.

مزوژل پروفایلو چگونه باعث آبرسانی و لیفت پوست می‌شود

اساس کار مزوژل پروفایلو، استفاده از اسید هیالورونیک است. HA ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود و وظیفه آن حفظ آب و کمک به تولید کلاژن و الاستین(دو ماده مؤثر در جوانسازی) می‌باشد.

مزوژل پروفایلو با استفاده از تکنیک BAP (Bio Aesthetic Points) که منحصراً توسط گروه IBSA توسعه یافته و ثبت شده، به زیر پوست تزریق می‌شود. در این تکنیک 5 نقطه زیستی در هر دو طرف صورت مشخص می‌گردد، این نقاط، مناطقی هستند که دور از رگ‌های اصلی و امن بوده و قابلیت انتشار در آن‌ها زیاد است. استفاده از تکنیک BAP باعث کاهش خطرات برای عروق خونی و اعصاب و به حداکثر رساندن اثربخشی پروفایلو از طریق انتشار می‌شود.

پس از تزریق، این محصول به مدت 28 روز در پوست باقی می‌ماند و با آزاد سازی تدریجی هیالورونیک اسید موجب تولید 4 نوع کلاژن و الاستین می‌شود و به این ترتیب علاوه بر کاهش چین و چروک و آبرسانی پوست، موجب رفع افتادگی و شلی پوست خواهد شد.

اساس عملکرد مزوژل پروفایلو
نواحی قابل درمان با مزوژل پروفایلو

نواحی قابل درمان با مزوژل پروفایلو

 • صورت
 • گردن
 • دکلته
 • زانوها
 • بازوها
 • ناحیه شکم
 • پشت دست‌ها
 • داخل ران‌ها

سؤالات متداول

مزوژل پروفایلو روشی غیرتهاجمی و غیرجراحی برای جوانسازی و لیفت پوست است که با تزریق انجام می‌شود.

برای مشاهده نتایج حاصل از پروفایلو به 2 جلسه با فاصله 4 هفته نیاز است. البته با توجه به میزان شل شدگی و پیری پوست ممکن تا 4 جلسه هم تزریق نیاز باشد.

چنانچه برای راحتی بیشتر شما از بی حس کننده استفاده شود این عمل 20 الی 30 دقیقه طول می‌کشد ولی خود تزریق مزوژل پروفایلو حداکثر 10 دقیقه طول خواهد کشید.

بهترین نتایج درمان بعد 3 الی 4 هفته پس از تزریق، زمانی که پوست شما شروع به کلاژن سازی کرد، حاصل می‌شود.

ماندگاری نتایج حاصل از تزریق مزوژل پروفایلو حداکثر تا 6 ماه است اما به طور کلی، بسته به عوامل مختلف مانند نوع پوست، سن و سبک زندگی، نتایج از 6 تا 9 ماه و حتی تا یک سال باقی می‌ماند.

تزریق مزوژل پروفایلو بدون درد است، اما جهت مدیریت درد ممکن است با نظر پزشک از بی حسی موضعی استفاده شود.

مانند تمام تزریقات ممکن است عوارض جانبی نظیر مقداری قرمزی یا برجستگی‌های کوچک، کبودی جزئی یا تورم در محل‌های تزریق رخ دهد که در صورت وقوع به سرعت فروکش می‌کنند.

زمان استراحت پس از تزریق مزوژل پروفایلو حداقل است؛ در تزریق مزوژل پروفایلو با توجه به اینکه از تکنیک تزریق 5 نقطه در هر دو طرف صورت استفاده می‌شود، این نقاط پس از تزریق قابل مشاهده خواهند بود که تا روز بعد به طور کامل از بین می‌روند، با این حال توصیه می‌کنیم:

 • در چند روز اول سونا یا حمام بخار نداشته باشید.
 • از انجام ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سنگین به مدت ۲۴ ساعت اجتناب شود.
 • در چند روز اول پس از درمان از قرار گرفتن در معرض شدید نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش خودداری کنید.
 • از ماساژ سفت پس از تزریق مزوژل پروفایلو در پوست خودداری کنید تا به آن اجازه داده شود به طور طبیعی برای نتایج مطلوب پخش شود.

از آنجایی که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است، Profhilo تقریباً برای هر فردی مناسب است. موارد منع مصرف شامل بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی، اختلالات سیستم ایمنی و بانوان باردار می‌باشند.

با اینکه فیلرها و مزوژل پروفایلو هر دو برای از بین بردن علائم پیری استفاده می‌شوند اما این‌ها با هم متفاوت هستند. نگاه به برخی از تفاوت‌های این دو درمان به شما کمک می‌کند که آن ها را از همدیگر تشخیص دهید:

نوع اسید هیالورونیک(HA) به کار رفته در آن‌ها

نوع اسید هیالورونیک به کار رفته در فیلرها چسبناک‌تر از این ماده در مزوژل پروفایلو است. بر خلاف مزوژل پروفایلو که اسید هیالورونیک به کار رفته در آن خالص و غلیظ است، اسید هیالورونیک به کار رفته در فیلرها با سایر مواد ترکیب می‌شوند.

نحوه کارکرد آن‌ها

هنگامی که فیلرها(ساخته شده از هیالورونیک اسید) تزریق می‌شوند، اسید هیالورونیک تقریباً در محلی که تزریق شده است باقی می‌ماند؛ اما این در واقع کاملاً برعکس نحوه عملکرد مزوژل پروفایلو است. بعد از تزریق پروفایلو، HA شروع به پخش شدن در زیر پوست کرده و جادوی مرطوب‌کنندگی خود را در زیر پوست پخش می‌کند.

مناطق مختلف درمان

فیلرها فقط نواحی خاصی از صورت را مورد هدف قرار می‌دهند مانند: گونه‌ها، چانه، لب‌ها و چین و چروک‌های عمیق؛ اما مزوژل پروفایلو فقط به یک مکان محدود نمی‌شود در واقع پروفایلو کل صورت را چاق، با طراوت و سفت می‌کند.

مزایای متفاوت

در حالی که از فیلرها برای تغییر شکل صورت(مثلاً حجم دهی لب‌ها) استفاده می‌شود؛ پروفایلو هیچ نقشی در حجم دهی یا بازسازی صورت ندارد، در واقع پروفایلو یک مرطوب کننده واقعاً آبرسان است که به پوست تزریق می‌شود و باعث رطوبت رسانی شدید و جوانسازی آن می‌شود.

مزوژل پروفایلو را هم می‌توان به عنوان یک درمان مستقل استفاده کرد و یا با بوتاکس ترکیب کرد. با توجه به اینکه این روش‌ها نواحی متفاوتی از صورت را درمان می‌کنند، گاهی اوقات بهترین نتایج هنگامی به دست می‌آید که از آن‌ها به صورت همزمان استفاده شود، که در صورت درخواست شما در کلینیک دکتر پرستو مهدویه یک برنامه درمانی سفارشی برای شما ارائه می‌گردد.

بله مزوژل پروفایلو می تواند با درمان های جوان سازی دیگر ترکیب شده و اثرات شگفت انگیزی بر روی پوست ایجاد کند. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هایفوتراپی یکی از رایج‌ترین تکنیک‌های غیر تهاجمی در درمان افتادگی پوست صورت و گردن است که با انتقال امواج اولتراسوند متمرکز به لایه‌های عمقی پوست و تولید کلاژن به واسطه حرارت باعث سفت شدن پوست می‌شود اما در استفاده از این درمان، گاهاً آتروفی (کاهش حجم) چربی در تعداد محدودی از افراد گزارش شده است که استفاده از آن را برای افراد با صورت لاغر محدود می‌کند. علاوه بر آن اثربخشی نتایج حاصل از هایفو به 6 ماه زمان نیاز دارد اما نتایج حاصل از تزریق مزوژل پروفایلو بعد از 3 الی 4 هفته قابل مشاهده خواهد بود.

پروژه‌های مرتبط